Japonijos agentūra "YUKARI" | Vaikų mokyklėlė YUKARIUKAS
17166
page,page-id-17166,page-template-default,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.6.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.6.2,vc_responsive

Vaikų mokyklėlė YUKARIUKAS

Vaikų mokyklėlė yukariukas

Vaikų mokyklėlė YUKARIUKAS – jau aštuonerius metus gyvuojanti japonų kalbos ir kultūros mokykla smalsiems, pasaulio kalbomis bei skirtingomis kultūromis besidomintiems vaikams.

YUKARIUKO mokytojai, kurdami mokyklos programą bei turinį, remiasi svarbiausiu Japonijos mokyklų principu – aktyvus, patyrimo džiaugsmu paremtas mokinių dalyvavimas pamokose, atsakymų ieškojimas diskusijose bei apmąstymuose kuria motyvaciją mokytis ir išmokti, o tai yra vienas svarbiausių gyvenimo variklių. Pamokų metu siekiama ne tik išmokti japonų kalbos bei susipažinti su japonų kultūra, bet ugdomos japonams ir mums svarbios vertybės bei įgūdžiai: savęs pažinimas ir meilė sau, tarpusavio santykių ir bendravimo svarba, glaudūs šeimos santykiai, meilė ir pagarba gamtai bei gyvybei, pagarba tėvynei bei meilė kitoms kultūroms, kylanti iš supratimo, kad pasaulis platus ir margas – todėl ir yra gražus, pagarba visuomenei, joje egzistuojančioms taisyklėms, kurios padeda kurti darnią ir saugią aplinką.

「将来の変化を予測することが困難な時代を迎え、よりよい社会と幸福な人生を自ら創り出していくことが重要となります。」 – Šiais laikais, kai sunku numatyti ateitį ir galimus pokyčus, svarbu susikurti geresnę visuomenę ir laimingą gyvenimą. (Monbukagakushō 文部科学省 Japonijos švietimo, kultūros, sporto, mokslo ir technologijų ministerija)

YUKARIUKO MOKYKLĖLĖS 2021-2022 MOKSLO METŲ KALENDORIUS

Rudens trimestras

2021-10-02 – 2021-11-27

Rudens atostogos:

2021-10-30

Žiemos trimestras

2021-12-04 – 2022-02-26

Žiemos atostogos:

2021-12-25
2021-01-01
2022-02-19

Pavasario trimestras

2022-03-05 – 2022-06-04

Pavasario atostogos:

2022-04-16
2022-04-23

Vasaros trimestras

Vasaros japonų kalbos ir kultūros stovykla:

2022-??-?? – 2022-??-??

„Vaikų mokyklėlė yukariukas“ kopija (2)

VAIKAMS

Ką veiksime pamokose?

 • Mokysimės kalbėti ir suprasti japoniškai
 • Rašysime japoniškas raides ir susipažinsime su hieroglifais
 • Dainuosime dainas bei žaisime žaidimus
 • Susipažinsime su japoniškomis pasakomis bei jų personažais
 • Domėsimės japonišku teatru bei jo subtilybėmis
 • Lankstysime, piešime, klijuosime ir bandysime patys, savo rankomis, atlikti japoniškos rankdarbius
 • Kalbėsime apie Japoniją ir šios šalies vaikų gyvenimą
 • Žiūrėsime japonišką animaciją bei skaitysime japoniškus komiksus
 • Išsiaiškinsime, kas yra kultūra
 • Smagiai leisime laiką su draugais ir bendraminčiais.

STRUKTŪRA

Kaip veikia Yukariuko mokyklėlė?

 • Mokyklėlė suskirstyta į du pagrindinius mokymosi etapus:
  Pradedantieji Yukariukai – tai pirmus metus japonų kalbos bei kultūros mokyklėlėje besimokantys mokiniai arba kitaip Yukariuko pirmokai.
  Pažengusieji Yukariukai – tai antrus metus japonų kalbos bei kultūros mokyklėlėje besimokantys mokiniai arba kitaip Yukariuko antrokai.
 • Mokiniai priimami į pradedančiųjų grupę užpildžius registracijos anketą ČIA
 • Išlaikę pirmojo lygio japonų kalbos testą mokiniai perkeliami į pažengusiųjų grupę.
 • Vaikai, norintys prisijungti prie pažengusiųjų grupės, į šią grupę priimami tik išlaikę kalbos lygio nustatymo testą.
 • Mokiniai, baigę du metus trunkanti Yukariuko mokyklėlės kursą, japonų kalbos mokymąsi gali tęsti Yukariuko gimnazijoje arba atitinkamai jų pasiekto japonų kalbos lygio suagusiųjų kursuose.
 • Kaip papildoma klasė mokyklėlėje įsteigta Mažųjų Yukariukų grupė, skirta pirmų klasių mokiniams.
 • Mokiniai, baigę mažųjų yukariukų japonų kalbos ir kultūros kursą, mokymasį gali tęsti pradedančiųjų yukariukų grupėje arba, jei pageidaujama ir išlaikius japonų kalbos lygio nustatymo testą, pažengusiųjų yukariukų grupėje.

TĖVELIAMS

Kuo Jūsų vaikams bus naudingos japonų kalbos pamokos?

 • Lavina atmintį, rankos motoriką ir netgi kūrybiškumą
 • Ugdo vaiko sociokultūrinę ir tarpkultūrinę kompetencijas
 • Išplečia ir papildo vaiko pasaulio supratimą
 • Gilina vaiko supratimą apie mandagumo ir pagarbos kitiems svarbą
 • Ugdo meilę  tėvynei bei pagarbą kitoms kultūroms ir jų žmonėms
 • Leidžia suprasti, kas yra bendruomenė ir kodėl tai svarbu kiekvieno iš mūsų gyvenimo kokybei

MOKINIAI

Vaikų mokyklėlė YUKARIUKAS yra skirta pirmų – penktų klasių mokiniams, kurie nori išmokti japonų kalbą, susipažinti su neįprastu japonų raštu, sužinoti, kaip ir kuo gyvena Japonijos vaikai bei daugybę kitų įdomybių apie šią tolimą šalį.

Mūsų mokiniai smalsūs, darbštūs ir pasaulio įdomybėmis besidomintys vaikai. Nepaslaptis, dalį grupėje esančių vaikų Japonija sužavėjo savo populiariaja kultūra: japoniška animacija (jp. アニメ anime) bei komiksais (jp. マンガ manga). Tai puiki galimybė ne tik išmokti kalbos, bet susirasti draugų, bendraminčių.

Pamokų metu laikomasi griežtos taisyklės – patyčioms NE! Kuriama jauki ir saugi atmosfera, vaikai skatinami išsakyti savo mintis, nuomonę, pasidalinti įspūdžiais ar pastebėjimais.

Mokymosi procesas remiasi japonų patarle (jp. 諺 kotowaza) – nanakorobi yaoki 七転び八起き (krisk septynis kartus ir atsikelk aštuntąjį).  Vaikai skatinami nebijoti klysti. Mūsų padarytos klaidos – puiki galimybė išmokti kažko naujo ar pagilinti žinias apie kažkada mokėtus ar naujai atrastus dalykus.

Pamokų metu siekiama išugdyti kritiškai mąstančius, teisingus informacijos šaltinius gebančius atsirinkti jaunuolius. Jei nežinome atsakymų į mums rūpimus klausimus – jų ieškome kartu. Vaikai skatinami kalbėti apie jiems svarbias, įdomias ar klausimų keliančias temas. Šios mokyklos mokytojai visuomet pasiruošę ištiesti pagalbos ranką!

PAMOKŲ TURINYS

Mokymo turinys savo tematika pritaikytas vaikams ir plečia jų akiratį, skatina vaikų fantaziją bei kūrybiškumą. Nuo ankstyvos vaikystės pradėta mokytis užsienio kalba papildo vaiko pasaulio sampratą, o japonų kalba, turinti tikrai išskirtinį raštą, ženkliai prisideda prie vaikų atminties, rankos motorikos bei loginio mąstymo lavinimo.

Pamokėlėse stengiamasi naudoti kuo daugiau autentiškų kalbos šaltinių – audio bei vaizdo įrašų su dainelėmis, greitakalbėmis, pasakomis, vaikiškomis istorijomis. Daug dėmesio skiriama ir socialinei – kultūrinei bei neverbalinei kalbos sritims. Mokome vaikus, kaip pasisveikinama ir atsisveikinama, kaip kreipiamasi į kitus, kuo skiriasi mūsų ir japonų gestai, bendravimo su kitais taisyklės. Ypač daug dėmesio skiriame pagarbos aplinkiniams ugdymui.

Į mokymo procesą kūrybiškai integruojame ir įvairias veiklas – darome su Japonija susijusius rankdarbius, dainuojame, žaidžiame įvairius žaidimus, susipažįstame su japonų literatūra bei jos personažais.

GRUPĖS

Mokyklėlė suskirstyta į tris mišraus amžiaus vaikų grupes, atliepiančias mokinių intelektinės, socialinės ir emocinės raidos poreikius.

Mažųjų Yukariukų grupė – skirta pirmų klasių mokiniams, kurie dar tik susipažįsta su mokyklos aplinka. Šios grupės vaikai mokosi pagal specialią pažintinę japonų kalbos ir kultūros programą. Skaitome įvairias pamokančias japoniškas pasakas (patys japonai jas labai mėgsta, o jų atžalos jas analizuoja dorinio ugdymo pamokose ir ne tik). Susipažįstame su hiragana ひらがな – viena iš dviejų skiemeninių japoniško rašto sistemų, mokomės pagrindinę japoniško sakinio struktūrą,  pirmuosius japonų kalbos žodžius: mandagumo žodelius (jp. 挨拶 aisatsu), maisto produktus, gyvūnų pavadinimus ir pan. Savomis rankomis bandome atlikti nesudėtingus, motoriką ir loginį mąstymą lavinančius rankdarbius, japonų kalbos mokomės per matematiką, gamtos mokslus, muziką, šokį, teatrą, literatūrą.

Pradedančiųjų Yukariukų grupė yra skirta antrų – penktų klasių mokiniams, kurie dar tik pradės savo pažintį su Japonija ir japonų kalba. Pamokų turinys pritaikytas būtent šio amžiaus grupei priklausantiems vaikams. Pamokų metu mokomės hiragana ひらがな garsus, aisatsu (mandagumo) žodžius, japoniško sakinio struktūrą. Susipažįstame su būdvaržiaisi ir veiksmažodžiais. Šį kursą baigę mokiniai gali kalbėti nesudėtingais japoniškais sakiniais apie save ir savo šeimą, mitybos įpročius, aprangą, metų laikus bei orą. Vaikai išmoksta pasiteirauti informacijos apie kitą žmogų, geba paklausti kiek valandų, kiek kainuoja vienas ar kitas daiktas, koks šiandien ar rytoj bus oras.

Pažengusiųjų Yukariukų grupė –  skirta mokiniams, kurie sėkmingai baigė pradedančiųjų yukariukų grupės kursą ar išlaikė japonų kalbos lygio nustatymo testą. Antrieji mokslo metai skirti jau turimų žinių gilinimui bei plėtimui: laviname hiragana ひらがな rašymo įgūdžius bei pradedame pažintį su katakana カタカナ. Giliname japoniško sakinio struktūros supratimą, išmokstame iki tol dar nepažintų japoniškų veiksmažodžių bei būdvardžio formų, susipažįstame su prieveiksmiu ir jo daryba. Antraisiais japonų kalbos mokslo metais kalbame šiomis temomis: kasdienybė, transportas, kelionės, mano namai (būstas), tradicijos.

Yukariuko gimnazija – ši grupė skirta paaugliams, kurie baigė pažengusiųjų yukariukų grupės kursą. Skirtingai nei anksčiau, Yukariuko gimnazijoje pamokos vyksta du kartus per savaitę. Su šia grupe japonų kalbos mokomės visai rimtai, dalis mokinių savo japonų kalbos kelionę ketina tęsti studijuodami universituose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Gimnazijoje pradedame sudėtingą, daug pastangų reikalaujančią, bet be galo malonią ir širdį užburiančią pažintį su japoniškais hieroglifais kanji 漢字. Giliname japoniško sakinio struktūros supratimą, susipažįstame su sudėtingesniais atvejais, išimtimis bei sudurtiniais sakiniais. Pamokų metu plečiame žodyną susijusį su jau išmoktomis temomis, taip pat dirbame su tokiomis temomis kaip: turizmas bei turistiniai objektai, kelionių planai bei maršrutai, pasaulio virtuvė, sportas.

Daugiau informacijos apie Yukariuko gimnaziją rasite čia

MOKYTOJAI

MOKYTOJA IR MOKYKLĖLĖS ĮKŪRĖJA

Gabija Kaunelienė vadovauja Japonijos agentūrai „Yukari“ – pirmajai Lietuvoje privačiai organizacijai, lanksčiai atliepiančiai visus Lietuvos visuomenės poreikius, susijusius su Japonija, teikiančiai profesionalią, kultūriškai etišką ir kokybišką informaciją bei paslaugas, įvairiapusiškai susijusias su Japonija ir šios šalies kultūra. 2006 m. Gabija Kaunelienė baigė Vilniaus universiteto Orientalistikos centro Lyginamųjų Azijos studijų bakalauro laipsnio programos japonologijos specialybę ir šiuo metu jau turi 15-os metų japonų kalbos mokymo patirtį. O 2016 m. vasarą du mėnesius stažavosi Japonijos fondo užsieniečių japonų kalbos mokytojų tobulinimosi programoje tarptautiniame japonų kalbos institute Saitamoje.

JAPONŲ KALBOS IR KULTŪROS MOKYTOJA

Ineta Jonauskytė  penktus metus Japonijos agentūroje „Yukari“ dirbsianti japonų kalbos bei kultūros specialistė, 2020 m. apsigynusi baigiamąjį darbą dorinio ugdymo Japonijoje tema, baigė Vilniaus universiteto Azijos ir Transkultūrinių studijų instituto japonologijos studijas. Inetos pagrindinė sritis – japonų kalbos bei kultūros sklaida vaikams. Jos gebėjimas sudėtingą informaciją bei idėjas perteikti vaikams suburia didžiules jaunųjų Japonijos mylėtojų auditorijas. Ineta pavasarį išleido jau penktąją savo yukariukų grupę. Nors griežta ir reikli, ji myli vaikus, o vaikai myli ją. Inetos pagrindinis tikslas – supažindinti jaunuosius savo draugus su tolimąją Japoniją ir leisti prisiliesti prie šios paslaptingos kultūros įvairiais interaktyviais mokymo ir mokymosi metodais.

2021/2022 metų Yukariuko mokyklėlės darbo laikas:

 • Pamokos prasideda 2021 metų spalio 2 dieną
 • Pamokos baigiasi 2022 metų birželio 4 dieną

 

Yukariukai atostogauja:

 • Rudens atostogos 2021 m. spalio 30 d.
 • Kalėdų atosotogos: 2021 m. gruodžio 25 d. ir 2022 m. sausio 1 d.
 • Žiemos atostogos: 2022 m. vasario 19 d.
 • Pavasario atostogos: 2022 m. balandžio 16 d. ir balandžio 23 d.

 

Šeštadienio grupė:

 • Pažengusiųjų Yukariukų grupė (antrieji mokslo metai) 10:00 – 11:30
 • Mažųjų Yukariukų grupė  (2-3 klasių mokiniai) 12:00 – 13:30
 • Pradedančiųjų Yukariukų grupė (4-5 klasių mokiniai) 14:00 – 15:30.
 • Kaina: 45.00 € /mėn. (Mokestis sumokamas registracijos metu užskaitomas kaip įmoka už pirmajį mokslo mėnesį)

 

Kursų pobūdis

 • Kursų pobūdis priklausys nuo epidemiologinės situacijos Vilniuje, tačiau  pirmenybė bus teikiama kontaktiniam mokymui laikantis visų nurodytų reikalavimų.
 • Negalintiems dalyvauti pamokose klasėje, bus suteikiama galimybė prie pamokų prisijungti nuotoliniu būdu.

 

Daugiau informacijos:

El. p.: Info@yukari.lt
Tel.: +370 673 13117

REGISTRACIJA BAIGTA