Japonijos agentūra "YUKARI" | Verslui
16474
page,page-id-16474,page-template-default,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.6.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.6.2,vc_responsive

Verslui

Banner_Japan

Japonija – tai šalis, galinti atverianti Jūsų verslui dideles galimybes

Dažnai tenka girdėti nuomonę, jog pradėti verslą Japonijoje yra labai brangu ir sudėtinga, o gal net neįmanoma. Be abejo, sėkmingai atverti Japonijos verslo pasaulio vartus nėra lengva, tačiau viskas įmanoma. Svarbiausia, gerai perprasti Japonijos verslo pasaulį bei japonų verslininkų mentalitetą.

Japonijos rinka jau seniai įrodė esanti labai pelninga, tačiau kartu ir labai įnoringa. Norint sėkmingai įvesti produktą ar paslaugą į Japonijos rinką, būtina atsižvelgti į kultūrinius skirtumus. Pavyzdžiui, Japonijoje niekada neprigytų soliariumų verslas, nes japonams gražesnė šviesi oda. Dar nuo senų laikų japonės balindavo savo veidus, o dabar, net ir karščiausią vasaros dieną, nuo saulės spindulių saugosi ilgomis rankovėmis, pirštinaitėmis ir medžiaginiais skėčiais ir netgi naudoja odai kenksmingus balinamuosius veido kremus. Kitas pavyzdys galėtų būti baldų pramonė. Japonus, kurių tankumas didmiesčiuose siekia net iki 10 000 žmonių kvadratiniame kilometre, galėtų sudominti nebent itin funkcionalūs, racionaliai plotą išnaudojantys baldai.

Itin didelis gyventojų tankumas iš tiesų tiesiogiai sąlygoja Jūsų verslo sėkmę. Japoniją galima vadinti dideliu paskalų malūnu. Japonai gyvena gana glaudžiose bendruomenėse, puikiai sutaria su kaimynais, taigi ypač blogos žinios skrieja kaip vėjas. Jei Jūsų klientai bus patenkinti, būtinai sulauksite apsilankant ir jų draugų, o nuviltas klientas gali negrįžtamai sužlugdyti Jūsų verslą Japonijoje. Būtent kokybė ir savo reputacijos išsaugojimas (bet kokia kaina) turi būti Jūsų aukščiausi prioritetai.

Norint užmegzti tvirtus ir pelningus santykius su japonų verslininkais derėtų skirti tinkamą dėmesį bendravimo ir verslo kultūrai. Vos atvykę į Japoniją, pastebėsite besišypsančius, netgi perdėm paslaugius darbuotojus, kurie dėl Jūsų padarys daugiau, nei bus prašomi ir už tai nereikalaus nė cento arbatpinigių. Nes… Jūs esate jų klientas. Taigi bendravimas Japonijoje paremtas mandagumu ir etiketu. Verslo susitikimų metu svarbu neatsipalaiduoti, net jei atmosfera atrodo labai draugiška ir neformali, neabejokite – japonai laikosi griežto protokolo. Japonijos verslo kultūros pagrindas – KOMPANIJA. Netruksite pastebėti, kad prisistatydami japonai pirmiausia pasako savo kompanijos pavadinimą ir tik po to pavardę. Japonijoje vis dar vyrauja įdarbinimo visam gyvenimui sistema, todėl kompanija darbuotojui yra kaip šeima ir netgi daugiau. Trumpai susipažinkime su „standartiniu“ japonų sarariiman – (nuo angl. salaryman ) samdomu darbuotoju. Jis:

 • ištikimas ir atsidavęs savo kompanijai;
 • jei tenka rinktis tarp šeimos ir darbo, renkasi darbą;
 • pastovus ir nuoseklus;
 • niekada nekritikuoja savo kompanijos, vadovų ar bendradarbių;
 • patikimas;
 • tiesiog pamišęs dėl detalių;
 • įvertinantis visus įmanomus pasirinkimus ir galimybes;
 • konservatyvus;
 • nuvers kalnus dėl Jūsų, jei tai bus reikalinga ir naudinga jo kompanijai;
 • sprendimą priims tik susirinkime, pasitaręs su aukštesniais vadovais.

Taigi bendravimas su japonais, ypač tol, kol įgausite jų pasitikėjimą, pareikalaus didžiulės Jūsų kantrybės ir tolerancijos. Tačiau jei pasiseks, galėsite džiaugtis ilgalaikiais ir stabiliais verslo santykiais.

Prieš nusprendžiant plėsti savo verslą Japonijoje reikėtų atsakyti į daugelį klausimų. Štai keletas esminių:

 • ar siūlote įdomų ir kokybišką produktą ar paslaugą;
 • ar esate pajėgūs patenkinti Japonijos rinkos poreikius;
 • ar esate pasiruošę produktą pristatyti sutartu laiku ir griežtai laikytis kitų sutarties sąlygų;
 • ar esate pasiryžę saugoti savo kompanijos reputaciją ir produkto ar paslaugos kokybę „kaip savo akį“?

Jei į šiuos klausimus galite atsakyti teigiamai, mes pasiruošę Jums padėti sėkmingai pradėti verslą Japonijoje ir siūlome Jums pasinaudoti mūsų siūlomoms paslaugoms verslui:

Išsamesnės informacijos teiraukitės tel. 8-673-13117 arba el.p. info@yukari.lt