Japonijos agentūra "YUKARI" | YUKARIUKO STOVYKLA SU NAKVYNE
21409
page,page-id-21409,page-template-default,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.6.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.6.2,vc_responsive

YUKARIUKO STOVYKLA SU NAKVYNE

Yukariuko atostogų stovykla su nakvyne – interaktyvi ir informatyvi Japonijos patirtis smalsiems vaikams!

 

Tekančios Saulės šalies ypatinga kultūra domina daugelį. Stovyklos vadovai – tikri specialistai ir entuziastai – mielai pasidalins savo žiniomis ir patirtimi su vaikais!

Mokysimės japonų etikos ir tvarkos, kalbėsimės apie japonų tradicijas, šventes, mitus, istoriją, teatrą, vaikų gyvenimą ir dar daugybę kitų dalykų; matuosimės japonų tradicinius drabužius, išbandysime kaligrafiją, origami, kirigami; iš pievose rastų gėlių komponuosime ikebana puokštes; skanausime japoniškos arbatos, kursime žavingas manga komiksų istorijas pagal skaitytas knygas ar stovykloje išgyventus įspūdžius; ir, savaime suprantama, šiek tiek pramoksime japonų kalbos bei rašto; ir netgi patys gaminsime suši ir ne tik!

Kviečiame pajusti, patirti, prisiliesti, išmokti, suprasti Japoniją su Yukariuku!

2021  m. VASAROS STOVYKLOS SU NAKVYNE SESIJOS:

 

1. Sesija 2021 m. liepos 11 – 16 d. (STOVYKLA ĮVYKO)
KAINA:

425 EUR

VIETA:

Sostinių golfo klubo teritorijoje, Pipiriškių kaime, Pastrėvio sen., Elektrėnų savivaldybėje, LT-21331

VAIKŲ AMŽIUS:

2-5 klasių mokiniams

*125 EUR avansinis mokestis, mokamas registracijos metu + 300 EUR stovyklos mokestis, mokamas 2 savaites iki stovyklos sesijos pradžios
REGISTRACIJA BAIGĖSI

YUKARIUKO STOVYKLOS
VIZIJA – MISIJA – TIKSLAI

YUKARIUKO stovyklos draugai ir mokytojai, kurdami stovyklos programas, remiasi svarbiausiu Japonijos mokyklų principu – aktyvus, patyrimo džiaugsmu paremtas mokinių dalyvavimas pamokose, atsakymų ieškojimas diskusijose bei apmąstymuose kuria motyvaciją mokytis ir išmokti, o tai yra vienas svarbiausių gyvenimo variklių.

yukari8

Vaikų domėjimasis tolimomis kultūromis plečia jų akiratį, jie mokosi tolerancijos ir geriau supranta save ir kitus.

Vaikams pateikiami svarbiausi faktai apie Japoniją: geografija, politika, religija, trumpa istorija, švietimo sistema, papročiai bei kultūra, šiuolaikinės Japonijos įdomybės įvairiose gyvenimo srityse. Ugdomas suvokimas, kad kitoks, kitos kultūros žmogus nėra blogas ar kvailas, jis kaip tik yra labai įdomus dėl savo kitoniškumo.

Vaikai bus supažindinti su japonų kalbos pagrindais ir subtilybėmis; analizuojant japonų kalbos mandagumo elementus, vaikai bus mokomi mandagiai kalbėti ir elgtis ne tik stovykloje, bet ir iš jos sugrįžus.

STOVYKLOJE VAIKŲ LAUKIA:

1. Patyrę vadovai ir mokytojai, japonų kalbos bei kultūros specialistai

2. Japonų kalbos pamokos du kartus per dieną, kurių metu susipažinsime su japonišku raštu bei įvairiomis kitomis japonų kalbos ypatybėmis

3. Pažintis su japonų kultūra formalioje ir neformalioje aplinkoje kalbant įvairiomis temomis: japonų etiketas, maisto kultūra, klasikinė kultūra, populiarioji kultūra ir ne tik!

4. Japoniški kovos menai

5. Pažintis su japonų maisto kultūra bei japoniško maisto gaminimas

6. Aktyvūs žaidimai bei veikla lauke ant pasakiškai švelnios žolės

7. Kūrybinės ir praktinės užduotys

8. Japoniškos animacijos vakarai

9. Golfo pamokos

10. Konstruosime japonišku konstruktoriumi LaQ

11. Nauji draugai ir neužmirštamos akimirkos

Japoniški vasariniai rūbai – yukata, spalvingi ir itin šventiški. Kiekvienoje stovyklos sesijoje būtinai skiriame valandėlę pažinčiai su japoniškais tradiciniais drabužiais. Tai viena smagiausių ir laukiamiausių stovyklos veiklų!

Kasdien tarp veiklų atsipučiame per arbatos pertraukėles. Jų metu ragaujame ir japonišką žaliąją arbatą, aptariame jos skonį, išvaizdą, kokybę – panašumus ir skirtumus nuo mums įprastos žalios arbatos.

Hieroglifai – neatskiriama japonų kalbos ir kultūros dalis, o jų rašymas teptuku – svarbi patirtis, tarsi savaime pasakojanti, kodėl egzistuoja tam tikros japoniškų ženklų rašymo taisyklės, mokanti susikaupimo, vidinės koncentracijos, drausmės.

Sushi – vienas populiariausių japoniškų patiekalų pasaulyje ir turbūt mėgstamiausios vaikų dirbtuvės mūsų stovykloje. Kartu su vaikais gaminti sushi ilgainiui tapo mūsų stovyklos tradicija.

DIENOTVARKĖ:

8:00-8:20 Ohayō – labas rytas!
8:20-8:40 Japoniška rytinė mankšta
8:40-9:15 Prausiamės ir ruošiamės pusryčiams
9:15-9:20 Rytinė rikiuotė
9:20-9:50 Asagohan – pusryčiaujame
9:50-10:00 Švaros laikas
10:00-11:30 Japonų kalbos pamoka
11:30-11:45 Priešpiečiai
12:00-13:00 Paskaita apie Japoniją
13:00-13:30 Hirugohan – pietūs
13:30-14:00 Laisvas laikas
14:00-14:15 Pasiruošimas kūrybinei veiklai
14:15-15:15 Praktinė kūrybinė veikla
15:15-16:30 Aktyvi veikla lauke
16:30-17:00 Pavakariai
17:00-18:30 Japonų kalbos pamoka
18:30-19:00 Bangohan – vakarienė
19:00-19:30 Ramybės pusvalandis ( stalo žaidimai, poilsis, popietė su vadovu )
19:30-20:00 Vakarinė rikiuotė, dienos aptarimas, dienoraščio pildymas
20:00-22:00 Suplanuota vakarinė veikla
22:00-22:30 Pasiruošimas miegui
22:30-8:00 Šviesos gyvenamosiose patalpose turi būti išjungtos ir saldaus miego.

Pageidaujantiems elektroniniu paštu atsiųsime išsamią stovyklos dienotvarkę

MOKYTOJAI

Vaikais nuolat rūpinsis patyrę stovyklos bei grupės vadovai

STOVYKLOS VADOVĖ

Gabija Kaunelienė vadovauja Japonijos agentūrai „Yukari“ – pirmajai Lietuvoje privačiai organizacijai, lanksčiai atliepiančiai visus Lietuvos visuomenės poreikius, susijusius su Japonija, teikiančiai profesionalią, kultūriškai etišką ir kokybišką informaciją bei paslaugas, įvairiapusiškai susijusias su Japonija ir šios šalies kultūra. 2006 m. Gabija Kaunelienė baigė Vilniaus universiteto Orientalistikos centro Lyginamųjų Azijos studijų bakalauro laipsnio programos japonologijos specialybę ir šiuo metu jau turi 15-os metų japonų kalbos mokymo patirtį. O 2016 m. vasarą du mėnesius stažavosi Japonijos fondo užsieniečių japonų kalbos mokytojų tobulinimosi programoje tarptautiniame japonų kalbos institute Saitamoje.

GRUPIŲ VADOVĖ

Ineta Jonauskytė ketvirtus metus Japonijos agentūroje „Yukari“ dirbanti japonų kalbos bei kultūros specialistė, kurios pagrindinė sritis – japonų kalbos bei kultūros sklaida vaikams. Jos gebėjimas sudėtingą informaciją bei idėjas perteikti vaikams suburia didžiules jaunųjų Japonijos mylėtojų auditorijas. Ineta šį pavasarį išleis jau penktąją savo yukariukų grupę. Ji myli vaikus, o vaikai myli ją. Inetos pagrindinis tikslas – supažindinti jaunuosius savo draugus su tolimąją Japoniją ir leisti prisiliesti prie šios paslaptingos kultūros įvairiais interaktyviais mokymo ir mokymosi metodais.

Tradiciniai japonų rankdarbiai, tokie kaip origami ar kirigami, lavina vaikų smulkiąją motoriką bei vaizduotę.

Ilgai ir nuosekliai praktikuojama origami veikla padeda atsikratyti netgi leksikos problemų, nes kruopščiai lankstant popierių lavinama ta pati smegenų dalis, kuri yra atsakinga už mūsų kalbą.

Komiksai – japonų itin mėgstamas žanras yra labai patrauklus vaikams, nes jose netgi sudėtingas turinys yra pateikiamas piešinių forma. Semiamės įkvėpimo iš japoniškų komiksų knygų.

VIETA

Sostinių golfo klubas, Pipiriškių kaimas, Pastrėvio sen., Elektrėnų savivaldybė, LT-21331

APGYVENDINIMAS

 • Stovyklautojai bus apgyvendami tvarkinguose ekonominės klasės kambariuose su bendru vonios kambariu. 
 • Kambariuose yra 3 arba 4 vienvietės lovos.
 • Švari balta patalynė.

MAITINIMAS

 • Stovyklautojai valgys Sostinių golfo klubo name įrengtame restorane su terasa.
 • Valgome 3 kartus per dieną (išskyrus sekmadienį ir penktadienį) bei užkandžiaujame priešpiečių ir pavakarių metu.
 • Vieną dieną per pietūs stovyklautojai mokosi gaminti sušius ir juos valgo pietums.
 • Pagal poreikį ruošiamas ir vegetarinis arba kitoms specialus meniu, todėl registruojantis BŪTINAI prašome informuoti apie savo vaiko mitybos įpročius, alergijas ir pan.

STOVYKLOS TAISYKLĖS

STOVYKLOS DALYVIO ĮSIPAREIGOJIMAI

 1. Laikytis programoje nustatytos dienotvarkės, stovyklos tvarkos, saugumo reikalavimų.
 2. Stovyklos metu laikytis drausmės bei vadovų nurodymų.
 3. Saugoti savo sveikatą bei nekenkti kitiems.
 4. Gerbti save ir kitus.
 5. Nesivežti elektroninių aparatų (žaidimų, ausinukų, mp3, ir pan.) Atsivežus šių daiktų į stovyklą, juos reikia atiduoti grupės vadovui, kuris, pasibaigus stovyklavimo laikui, juos grąžins.
 6. Nesivežti greitai gendančio maisto, gazuotų gėrimų, nesveikų užkandžių.
 7. Stovyklos metu nerūkyti ir nevartoti alkoholinių gėrimų bei kitų svaiginančių medžiagų.
 8. Neišeiti iš stovyklos teritorijos be vadovų leidimo.
 9. Nesimaudyti vandens telkiniuose be stovyklos vadovų leidimo bei priežiūros.
 10. Vadovai turi teisę išsiųsti dalyvį iš stovyklos jai nepasibaigus, jei dalyvis nesilaikys šiose taisyklėse nurodytų reikalavimų.

TĖVŲ (GLOBĖJŲ) ĮSIPAREIGOJIMAI

 1. Atvežti jų atstovaujamą stovyklos dalyvį į stovyklą nurodytu laiku.
 2. Pasiimti jų atstovaujamą stovyklos dalyvį iš stovyklos, pasibaigus stovyklavimo laikotapiui arba jei jų atstovaujamas stovyklos dalyvis nesilaiko nurodytų stovyklos taisyklių ir yra išsiunčiamas iš stovyklos dar nepasibaigus stovyklavimo laikotarpiui.
 3. Netrukdyti stovyklos programai. Be rimtos priežasties nelankyti vaikų stovyklos metu. Apie atvykimą informuoti stovyklos vadovą. Pasiimant laikinai vaiką iš stovyklos (ar anksčiau išvykstant) rašyti prašymą stovyklos vadovui. Vaikui būnant su tėvais, atsakomybė už vaiko sveikatą ir saugumą tenka tėvams.
 4. Neskambinti stovyklos dalyviui stovyklos veiklų metu. Esant būtinumui susisiekti su vaiku per stovyklos vadovus. Stovyklos veiklų metu stovyklautojams griežtai draudžiama naudotis mobiliaisais telefonais.
 5. Atsakyti stovyklos organizatoriui bei atlyginti nuostolius, jei jų atstovaujamas stovyklos dalyvis stovyklos metu savo veiksmais padarytų žalos stovyklos organizatoriui ar stovyklos metu naudojamam turtui.

PRIEŠ ATVYKSTANT Į STOVYKLĄ…

Į STOVYKLĄ REIKIA PASIIMTI:

 1. Patogią avalynę, šlepetes;
 2. Patogių drabužių visam stovyklos laikotarpiui (bent kelis komplektus);
 3. Bent vieną komplektą šiltesnių rūbų;
 4. Apatinių rūbų visam buvimo stovykloje laikotarpiui;
 5. Higienos priemonių: dantų šepetėlį, dantų pastą, šukas, muilą, šampūną, 2 rankšluosčius;
 6. Maudimosi kostiumą;
 7. Kepurę nuo saulės;
 8. Apsiaustą nuo lietaus;
 9. Kremą nuo saulės;
 10. Priemonę nuo uodų bei erkių.

KITA SVARBI INFORMACIJA

 1. Stovyklautojų skaičius paimainoje – iki 15 arba tiek, kiek leis susiklosčiusi epidemiologinė situacija;
 2. Į kainą įskaičiuota: apgyvendinimas, maitinimas, kviestinių svečių atlygis, visos reikalingos veiklai priemonės
 3. Apmokėjimo tvarka
  1. Registracijos mokestis 125 EUR mokamas registracijos metu ir negrąžinamas atšaukus registraciją (be svarbios priežasties) vėliau nei 1 kalendorinis mėnuo iki stovyklos pradžios.
  2. Stovyklos mokestis 300 EUR* mokamas ne vėliau nei 2 savaitės iki stovyklos pradžios.

REKVIZITAI

VšĮ „Jukaris“
Įmonės kodas: 303143896
A.S. LT947300010136814439
AB Swedbank
El. p.: Info@yukari.lt
Tel.: +370 673 13117

Žygimantų g. 14-1 (atskiras įėjimas), Vilnius.