Japonijos agentūra "YUKARI" | Tanabata
17762
page,page-id-17762,page-template-default,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.6.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.6.2,vc_responsive

Tanabata

Tanabata (七夕 – “Septintosios vakaras”) yra Kinų kilmės žvaigždžių festivalis. Jis yra skirtas atšvęsti dievybių Orihime ir Hikoboshi susitikimui. Pagal legendą šios dievybės yra vaizduojamos kaip dvi žvaigždės Vega ir Altairas. Šios dievybės karštai myli viena kitą, bet jas skiria visas Paukščių Takas. Joms yra leidžiama susitikti tik kartą per metus – septinto mėnesio septintą dieną. Šio festivalio metu žmonės užrašo savo norus ir lūkesčius ant mažų popieriaus skiautelių, vadinamų tanzaku (短冊) ir pakabina juos ant bambuko. Kartais ant bambuko yra kabinamos ir dekoracijos. Baigiantis festivaliui šie bambukai yra paleidžiami plaukti upe arba sudeginami. Tai labai primena Obon šventę ir yra manoma, kad šių dviejų festivalių šaknys yra tos pačios.

Legenda pasakoja, kad Orihimė (織姫) buvo audimo princesė, kuri ausdavo savo medžiagas ant Amanogawa (天の川 – ,,paukščių takas”) upės kranto. Jos tėvui, dievybei Tentei (天帝 – ,,dangaus karalius”) labai patiko jos audžiamos medžiagos todėl Orihimė labai daug dirbdavo. Bet po truputį ji darėsi vis liūdnesnė, nes daug dirbdama ji neturėjo laiko su niekuo susitikti ir atrasti savo mylimąjį. Tentei jos pagailo ir jis nusprendė ją supažindinti su Hikoboshi (彦星 – ,,karvių piemens žvaigždė”), kuris gyveno ir dirbo kitoje Amanogawa upės pusėje. Kai tik jaunuoliai susitiko, jie iš karto vienas kitą pamilo. Bet jiems susituokus Orihimė nustojo austi gražiąją medžiagą, o Hikoboshi nebeganė savo karvių, kurios išsilakstė po visą dangų. Supykęs Tentei išskyrė mylimuosius ir liepė jiems gyventi skirtingose Amanogawa upės pusėse niekados nesusitinkant. Bet Orihimės maldavimai suminkštino jo širdį ir jis nusprendė jaunuoliams leisti susitikti kartą metuose – septinto mėnesio septintą dieną.Kai atėjo pirmoji jų susitikimo diena, jaunuoliai pamatė, kad jie negali pereiti upės, nes per ją nėra tilto. Orihimei beverkiant atskrido daug varnų, kurios pažadėjo nutiesti įsimylėjėliams tiltą iš savo sparnų. Sakoma, kad jei per Tanabatą lyja, varnos negali atskristi ir jaunuoliai turi laukti sekančių metų, kad galėtų susitikti.

E8B2B4E888B9E7A59EE7A4BEE4B883E5A495