Japonijos agentūra "YUKARI" | Hanami
17885
page,page-id-17885,page-template-default,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.6.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.6.2,vc_responsive

Hanami

Labai greitai, vos po kelių dienų nubyrančių vyšnių žiedų trapumas turėtų priminti, kad ir žmogaus gyvenimas trunka vos akimirksnį. Skirtingai nei lietuviškos vyšnios, sakuros nemezga vaisių. Tačiau vaizdas, kai visos kartu pražydusios jos rodosi tarsi baltai rausvi debesys dangaus fone, arba kai jau nužydėję žiedai plaikstosi vėjyje yra neatskiriama japoniško pavasarinio peizažo dalis.

Būtent dėl tokių vaizdų japonai kasmet renkasi į pavasarinę grožėjimosi žydinčiomis sakuromis šventę – Hanami (花見).

Japonijos salynas yra gan toli išsitęsęs iš šiaurės rytų į pietvakarius, todėl sakuros žydi skirtingu metu, pirmiausia į Hanami pakviesdamos piečiausiųjų Okinavos salų gyventojus ir pamažu judėdamos link šiaurinės Hokaido salos. Šio vadinamojo,,sakurų fronto” (桜前線 sakura zensen) judėjimą kasmet seka ir per žinias apie jį praneša Japonijos orų tarnybos. Nors kaskart šiek tiek skiriasi, japoniškų vyšnių žydėjimo laikotarpis yra maždaug kovo, balandžio ir gegužės mėnesiai. Sakuroms pražydus, būriais jomis pasigėrėti suskubę piknikautojai užtvindo parkus visoje Japonijoje. Geriausios Hanami vietos – šalia šventyklų ar maldyklų, kurios, skendėdamos žieduose, atrodo itin įspūdingai. Tačiau gerą vietą (arba tiesiog vietą) gauti sunku, todėl nieko nebestebina, kai koks nors kostiumuotas firmos darbuotojas jau nuo ryto ją užėmęs laukia savo vyresniųjų kolegų prisijungiant po darbo. Tuomet iš krepšių traukiamos maisto pilnos Obentō (お弁当), tradicinės priešpiečių dėžutės ir gėrimai. Būtent dėl pastarųjų pasitaiko, kad tokie susibūrimai po vyšnių žiedais su dainomis užsitęsia iki išnaktų. Tai – ne bėda, nes kai kur specialiai apšviestos sakuros labai gražiai atrodo ir naktį. Dar aštuntajame amžiuje prasidėjusi Hanami tradicija ideologiškai siejama su kontempliacija ir tyliais apmąstymais. Tiesa, praktinė pusė gal kiek kitokia – šiandieninių piknikautojų paliekamas butelių ir mėlynų polietileninių patiesalų šiukšlynėlis žydinčių vyšnių fone dera ne itin puikiai. Tačiau tai nesutrukdo Hanami būti vienai laukiamiausių ir masiškiausių švenčių per visus metus.

hanami