Japoniškai dō (道) – reiškia kelią. Penki japoniški dō keliai – tai yra šiodō (書道) – kaligrafija, sadō (茶道) – japoniška arbatos ceremonija, budō (武道) – kovos menas, kadō (花道) – puokščių sudarymo menas, kōdō (香道) – smilkalų ceremonija. Visi šie keliai yra glaudžiai susiję vienas su kitu.
Kaligrafijos kelias. Šiodō.
Japoniška kaligrafija yra viena iš populiariausių meno formų Japonijoje. Kaligrafiniai darbai vertinami ne mažiau nei tapybos kūriniai. Tačiau ši meno rūšis taip pat turi ir filosofinę reikšmę. Paprasčiausiu supratimu kaligrafija yra gražaus rašymo menas. Meistras sukuria meno kūrinį bambukiniu teptuku braukdamas per ryžių popierių, taip perteikdamas harmoniją ir grožį. Paprastumo ir grakštumo susiliejimas įsikūnija kaligrafijos kūriniuose kaip vienas svarbiausių Japonijos estetikos principų wabi sabi (侘寂). Wabi sabi estetika priima laikinumą ir netobulumą, pasižymi asimetrija, paprastumu, asketizmu.
Japonijos kaligrafijoje visi elementai yra svarbūs, hieroglifai yra harmoningi, proporcingi ir subalansuoti. Visi taškai ir linijos, jų kryptis, forma ir net tuščia erdvė turi reikšmę.