Japonijos agentūra "YUKARI" | VAIKŲ VASAROS STOVYKLA
21409
page,page-id-21409,page-template-default,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.6.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.6.2,vc_responsive

VAIKŲ VASAROS STOVYKLA

YUKARIUKO VASAROS STOVYKLA – PUIKI GALIMYBĖ SUSIPAŽINTI SU JAPONIJA

 

Tekančios Saulės šalies ypatinga kultūra domina daugelį. Stovyklos vadovai – tikri specialistai ir entuziastai – mielai pasidalins savo žiniomis ir patirtimi su vaikais!

 

Mokysimės japonų etikos ir tvarkos, kalbėsimės apie japonų tradicijas, šventes, mitus, istoriją, teatrą, vaikų gyvenimą ir dar daugybę kitų dalykų; matuosimės japonų tradicinius drabužius, išbandysime kaligrafiją, origami, kirigami; iš pievose rastų gėlių komponuosime ikebana puokštes; skanausime japoniškos arbatos, ir šiek tiek pramoksime japonų kalbos bei rašto; ir netgi patys gaminsime suši!

 

Stovyklos metu ne tik susipažinsime su Japonija, bet ir daug laiko leisime gamtoje. Sodyba, kurioje vyksta vasaros stovyklos, yra įsikūrusi atokiai nuo gatvių, apsupta miškų bei pievų, netoliese yra ir ežeras. Pažinsime sodybos apylinkes, eisime pasivaikščioti, susipažinsime su vietiniais augalais bei gyvūnais. Pailsinsime galvas  nuo mokyklos bei įprasto gyvenimo ritmo.

 

KVIEČIAME TURININGAI PRALEISTI VASARĄ SU YUKARIUKU VASAROS STOVYKLOSE!

2024  m. VASAROS STOVYKLOS SU NAKVYNE “JAPONIŠKOS ATOSTOGOS” SESIJOS:

JAPONIŠKOS ATOSTOGOS (1)

Laisvos vietos stovyklose:

  1. Liepos 14 d. – 19 d.
    • VIETŲ NĖRA
  2. Liepos 21 d. – 26 d.
    • LIKO 0 VIETŲ MERGAIČIŲ KAMBARYJE IR 2 VIETOS BERNIUKŲ KAMBARYJE
  3. Rugpjūčio 4 d. – 9 d.
    • VIETŲ YRA

STOVYKLOJE VAIKŲ LAUKIA:

 

MAŽA GRUPĖ: iki penkiolikos vaikų, kuriais rūpinasi dvi mokytojos ir pagalbinis personalas.

 

PATYRĘ STOVYKLOS VADOVAI: stovykloje vaikų lauks ilgametę patirtį turinčios japonų kalbos mokytojos, kasdien dirbančios su vaikais, ruošiančios jiems skirtas mokymosi ir pažintines programas.

 

JAPONIŠKOS ŠVENTĖS:

  • HANAMI: pažintis su gamtos svarba japonų kasdienybėje. Tradiciniai japonų menai bonsai ir ikebana.
  • OBON: pažintis su viena svarbiausių vasaros švenčių Japonijoje. Japoniškų žibintų gamyba ir japoniška kaligrafija.
  • KOI NOBORI: visų vaikų mėgstamiausia diena – sušių dieną. Pažintis su japoniška virtuvė, maisto kultūra. Japoniškų aitvarų gamyba.
  • SUPŌTSU NO HI: sporto diena, pasivaikščiojimas po aplinkines teritorijas, pažintis su mišku.
  • SHICHI GO SAN: pažintis su tradiciniais japoniškai rūbais ir jų matavimasis.

 

JAPONŲ KALBA: pažintis su japonų kalba ir japonišku raštu. Kasdien turėsime bent po vieną japonų kalbos pamoką.

 

LAIKAS GAMTOJE: aktyvi veikla lauke, rytinė mankšta, estafetės, krepšinio aikštelė, futbolo vartai, maudynės netoliese esančiame ežere, piknikai, laužas. Jei oras leis, kitos veiklos taip pat vyks lauke.

 

JAPONIŠKA ANIMACIJA: kiekvieną vakarą visi kartu žiūrėsime visame pasaulyje įvertintus ir vaikų pamėgtus japoniškus animacinius filmus.

 

BENDRAVIMAS BE TELEFONŲ: stovyklos erdvė skirta laikui be mobiliųjų telefonų. Pirmąją stovyklos dieną su jais atsisveikinsime ir kartu pasinersime į bendravimą tarpusavyje, stovyklos veiklas. Tam, kad tėveliai jaustųsi ramūs, kas vakarą prieš žiūrėdami filmą kartu paruošime dienos aptarimą, pasidalinsime įspūdžiais ir su nuotraukomis pasidalinsime su tėveliais :) Telefonus visą stovyklos laiką turės abi stovyklos mokytojos, tad visuomet bus galima paskambinti joms.

 

SAVARANKIŠKUMO IR ATSAKINGUMO UGDYMAS: japonams labai svarbu vaikų savarankiškumas. Nuo pat pirmos klasės vaikai mokosi viską daryti savarankiškai: eiti į mokyklą, apsipirkti, pasirūpinti savimi. Šiuo principu gyvensime ir stovyklos metu. Patys tvarkysimės, rūpinsimės aplinka ir vieni kitais, ruošimės veikloms. Kirpsime, klijuosime, kursime.

 

SKANUS MAISTAS: valgysime bent penkis kartus per dieną, mūsų lauks pusryčiai, priešpiečiai, pietūs, pavakariai ir vakarienė. Maistą ruoš netoliese įsikūręs šeimos restoranėlis, patys gaminsime sušius, skanausime japonišką arbatą ir saldumynais, kepsime įvairius skanėstus ant laužo.

 

KITOS VEIKLOS:  įvairūs japoniški rankdarbiai (origami, kirigami, japoniški kamuoliukai, pynimas ir pan.), pažintis su japonišku dovanų (ir ne tik) vyniojimo menu – furoshiki, pažintis su japoniška arbatos ceremonija.

 

Pageidaujantiems elektroniniu paštu atsiųsime išsamią stovyklos dienotvarkę

Kasdien tarp veiklų atsipučiame per arbatos pertraukėles. Jų metu ragaujame ir japonišką žaliąją arbatą, aptariame jos skonį, išvaizdą, kokybę – panašumus ir skirtumus nuo mums įprastos žalios arbatos.

Japoniški vasariniai rūbai – yukata, spalvingi ir itin šventiški. Kiekvienoje stovyklos sesijoje būtinai skiriame valandėlę pažinčiai su japoniškais tradiciniais drabužiais. Tai viena smagiausių ir laukiamiausių stovyklos veiklų!

Hieroglifai – neatskiriama japonų kalbos ir kultūros dalis, o jų rašymas teptuku – svarbi patirtis, tarsi savaime pasakojanti, kodėl egzistuoja tam tikros japoniškų ženklų rašymo taisyklės, mokanti susikaupimo, vidinės koncentracijos, drausmės.

Kasdien daug laiko leidžiame lauke, galime eiti uogauti, pasivaikščioti po aplinkines vietoves.

STOVYKLOS VIETA

 

Didžiulių eglių draugijoje, ant kalno, kur visai šalia tyvuliuoja gaivus ežeras, yra Gruodiškės sodyba. Tai ne tradicinė vasaros stovyklavietė. Tai labai mylimi didelės šeimos vasaros namai, kur svarbus ir mielas kiekvienas kampelis ar gėlės žiedelis. Tai sodyba vienkiemis, iš vienos pusės supama Gražutės regioniniam parkui priklausančio miško, iš kitos – Ligajų ež. Artimiausi miesteliai nutolę apie 7 km atstumu. Šalia esančiose pievose ganosi kaimynų ūkininkų gyvuliai, o kartais į svečius užsuka ir draugiški miško žvėreliai – stirnos, kiškiai ir pan. Ežero pakrantė tinkama maudynėms – būtinam atsigaivinimui karštomis vasaros dienomis. Čia tvyro tyla ir puiki poilsio aura.

 

Vasarnamyje yra 7 kambariai, kuriuose gali apsigyventi apie 15 stovyklautojų ir stovyklos vadovai su pagalbininkais. Taip pat erdvė bendriems susibūrimams, pamokoms, vakaro filmų peržiūroms. Namelyje yra vandentiekis, 4 tualetai ir bendras dušas.

 

Vasara – metas kuo daugiau laiko leisti lauke, jei tik šypsosi oras. Taigi ryto rasą kasdien nubraukiame sportuodami pievelėje, valgome visuomet medžių pavėsyje, visą laisvalaikį irgi leidžiame gryname ore – čia yra supynės, futbolo vartai ir krepšinio lankai, daug saulės ir taip pat daug pavėsio.

 

Kai šilta, visuomet randame laiko išsimaudyti ežere. Be to, einame pasivaikščioti į šalia esantį mišką, iš arčiau susipažįstame su kaimynystėje besiganačiais veisliniais jautukais, prižiūrime sodybos augalus, tarp jų ir mažuosius bonsai medelius. Tagi su nedidelėmis išimtimis lauke leidžiame beveik visą dieną!

MOKYTOJAI

Vaikais nuolat rūpinsis patyrę stovyklos bei grupės vadovai

STOVYKLOS VADOVĖ

Gabija Kaunelienė vadovauja Japonijos agentūrai „Yukari“ – pirmajai Lietuvoje privačiai organizacijai, lanksčiai atliepiančiai visus Lietuvos visuomenės poreikius, susijusius su Japonija, teikiančiai profesionalią, kultūriškai etišką ir kokybišką informaciją bei paslaugas, įvairiapusiškai susijusias su Japonija ir šios šalies kultūra. 2006 m. Gabija Kaunelienė baigė Vilniaus universiteto Orientalistikos centro Lyginamųjų Azijos studijų bakalauro laipsnio programos japonologijos specialybę ir šiuo metu jau turi 15-os metų japonų kalbos mokymo patirtį. O 2016 m. vasarą du mėnesius stažavosi Japonijos fondo užsieniečių japonų kalbos mokytojų tobulinimosi programoje tarptautiniame japonų kalbos institute Saitamoje.

GRUPIŲ VADOVĖ

Ineta Jonauskytė šeštus metus Japonijos agentūroje „Yukari“ dirbanti japonų kalbos bei kultūros specialistė, kurios pagrindinė sritis – japonų kalbos bei kultūros sklaida vaikams. Jos gebėjimas sudėtingą informaciją bei idėjas perteikti vaikams suburia didžiules jaunųjų Japonijos mylėtojų auditorijas. Ineta šį pavasarį išleis jau penktąją savo yukariukų grupę. Ji myli vaikus, o vaikai myli ją. Inetos pagrindinis tikslas – supažindinti jaunuosius savo draugus su tolimąją Japoniją ir leisti prisiliesti prie šios paslaptingos kultūros įvairiais interaktyviais mokymo ir mokymosi metodais.

Stovyklos erdvės padalintos į gyvenamuosius kambarius ir klases. Kiekvienai iš jų suteiktas pavadinimas – Japonijos miestų vardai, tad kiekvienas kampelis turi savą istoriją.

Stovyklos metu rūpinamės japoniškais bonsai medeliais, mokomės juos prižiūrėti lietuviškomis sąlygomis. Persodiname, laistome.

Užklupus vasaros karščiams, primenantiems tikrą Japoniją, pasitelkiame japonų išmintį ir gaminame japoniškas vėduokles.

APGYVENDINIMAS

  • Stovyklautojai bus apgyvendinami tvarkinguose ekonominės klasės kambariuose su bendru vonios kambariu (dušas). 
  • Kambariuose yra 2, 3 arba 4 vienvietės lovos, stalas, kėdės, vieta pasidėti daiktams.
  • Gyvenamasis namas yra padalintas į keturias dalis, kiekvienai iš jų priklauso atskiras tualetas ir kriauklė.
  • Švari patalynė, tad savo vežtis nereikia.

MAITINIMAS

  • Valgome 3 kartus per dieną (išskyrus sekmadienį ir penktadienį) bei užkandžiaujame priešpiečių ir pavakarių metu.
  • Vieną dieną per pietūs stovyklautojai mokosi gaminti sušius ir juos valgo pietums.
  • Pagal poreikį ruošiamas ir vegetarinis arba kitoks specialus meniu, todėl registruojantis BŪTINAI prašome informuoti apie savo vaiko mitybos įpročius, alergijas ir pan.

Stovyklautojai ir mokytojos gyvens centriniame namelyje, šiame namelyje taip pat yra ir klasė, kurioje atliksime įvairias veiklas.

Stovyklautojų grupės nedidelės, todėl mokiniai gauna daug asmeninio dėmesio, stengiamės sukurti darnų tarpusavio ryšį.

Iš visų pusių sodybą supa labai graži gamta, jei oras leidžia, stengiamės pusryčiauti lauke ant nedidelės kalvelės už namo.

STOVYKLOS TAISYKLĖS

STOVYKLOS DALYVIO ĮSIPAREIGOJIMAI

  1. Laikytis programoje nustatytos dienotvarkės, stovyklos tvarkos, saugumo reikalavimų.
  2. Stovyklos metu laikytis drausmės bei vadovų nurodymų.
  3. Saugoti savo sveikatą bei nekenkti kitiems.
  4. Gerbti save ir kitus.
  5. Nesivežti elektroninių aparatų (žaidimų, ausinukų, mp3, ir pan.) Atsivežus šių daiktų į stovyklą, juos reikia atiduoti grupės vadovui, kuris, pasibaigus stovyklavimo laikui, juos grąžins.
  6. Nesivežti greitai gendančio maisto, gazuotų gėrimų, nesveikų užkandžių.
  7. Stovyklos metu nerūkyti ir nevartoti alkoholinių gėrimų bei kitų svaiginančių medžiagų.
  8. Neišeiti iš stovyklos teritorijos be vadovų leidimo.
  9. Nesimaudyti vandens telkiniuose be stovyklos vadovų leidimo bei priežiūros.
  10. Vadovai turi teisę išsiųsti dalyvį iš stovyklos jai nepasibaigus, jei dalyvis nesilaikys šiose taisyklėse nurodytų reikalavimų.

TĖVŲ (GLOBĖJŲ) ĮSIPAREIGOJIMAI

  1. Atvežti jų atstovaujamą stovyklos dalyvį į stovyklą nurodytu laiku.
  2. Pasiimti jų atstovaujamą stovyklos dalyvį iš stovyklos, pasibaigus stovyklavimo laikotapiui arba jei jų atstovaujamas stovyklos dalyvis nesilaiko nurodytų stovyklos taisyklių ir yra išsiunčiamas iš stovyklos dar nepasibaigus stovyklavimo laikotarpiui.
  3. Netrukdyti stovyklos programai. Be rimtos priežasties nelankyti vaikų stovyklos metu. Apie atvykimą informuoti stovyklos vadovą. Pasiimant laikinai vaiką iš stovyklos (ar anksčiau išvykstant) rašyti prašymą stovyklos vadovui. Vaikui būnant su tėvais, atsakomybė už vaiko sveikatą ir saugumą tenka tėvams.
  4. Neskambinti stovyklos dalyviui stovyklos veiklų metu. Esant būtinumui susisiekti su vaiku per stovyklos vadovus. Stovyklos veiklų metu stovyklautojams griežtai draudžiama naudotis mobiliaisais telefonais.
  5. Atsakyti stovyklos organizatoriui bei atlyginti nuostolius, jei jų atstovaujamas stovyklos dalyvis stovyklos metu savo veiksmais padarytų žalos stovyklos organizatoriui ar stovyklos metu naudojamam turtui.

PRIEŠ ATVYKSTANT Į STOVYKLĄ…

Į STOVYKLĄ REIKIA PASIIMTI:

  1. Patogią avalynę, šlepetes;
  2. Patogių drabužių visam stovyklos laikotarpiui (bent kelis komplektus);
  3. Patogių rūbų miegui (pižamą).
  4. Bent vieną komplektą šiltesnių rūbų;
  5. Apatinių rūbų visam buvimo stovykloje laikotarpiui;
  6. Higienos priemonių: dantų šepetėlį, dantų pastą, šukas, muilą, šampūną, 2 rankšluosčius;
  7. Maudimosi kostiumą;
  8. Kepurę nuo saulės;
  9. Apsiaustą nuo lietaus ir tinkamą avalynę;
  10. Kremą nuo saulės;
  11. Priemonę nuo uodų bei erkių.

KITA SVARBI INFORMACIJA

  1. Stovyklautojų skaičius paimainoje – iki 15 arba tiek, kiek leis susiklosčiusi epidemiologinė situacija;
     
  2. Į kainą įskaičiuota: apgyvendinimas, maitinimas, kviestinių svečių atlygis, visos reikalingos veiklai priemonės
  3. Apmokėjimo tvarka
    1. Registracijos mokestis 100 EUR mokamas registracijos metu ir negrąžinamas atšaukus registraciją (be svarbios priežasties) vėliau nei 1 kalendorinis mėnuo iki stovyklos pradžios.
    2. Stovyklos mokestis 275 EUR* mokamas ne vėliau nei 2 savaitės iki stovyklos pradžios.

REKVIZITAI

VšĮ „Jukaris“
Įmonės kodas: 303143896
A.S. LT947300010136814439
AB Swedbank
El. p.: Info@yukari.lt
Tel.: +370 673 13117

Žygimantų g. 14-1 (atskiras įėjimas), Vilnius.