STOVYKLOJE VAIKŲ LAUKIA:
MAŽA GRUPĖ: iki penkiolikos vaikų, kuriais rūpinasi dvi mokytojos ir pagalbinis personalas.
PATYRĘ STOVYKLOS VADOVAI: stovykloje vaikų lauks ilgametę patirtį turinčios japonų kalbos mokytojos, kasdien dirbančios su vaikais, ruošiančios jiems skirtas mokymosi ir pažintines programas.
JAPONIŠKOS ŠVENTĖS:
- HANAMI: pažintis su gamtos svarba japonų kasdienybėje. Tradiciniai japonų menai bonsai ir ikebana.
- OBON: pažintis su viena svarbiausių vasaros švenčių Japonijoje. Japoniškų žibintų gamyba ir japoniška kaligrafija.
- KOI NOBORI: visų vaikų mėgstamiausia diena – sušių dieną. Pažintis su japoniška virtuvė, maisto kultūra. Japoniškų aitvarų gamyba.
- SUPŌTSU NO HI: sporto diena, pasivaikščiojimas po aplinkines teritorijas, pažintis su mišku.
- SHICHI GO SAN: pažintis su tradiciniais japoniškai rūbais ir jų matavimasis.
JAPONŲ KALBA: pažintis su japonų kalba ir japonišku raštu. Kasdien turėsime bent po vieną japonų kalbos pamoką.
LAIKAS GAMTOJE: aktyvi veikla lauke, rytinė mankšta, estafetės, krepšinio aikštelė, futbolo vartai, maudynės netoliese esančiame ežere, piknikai, laužas. Jei oras leis, kitos veiklos taip pat vyks lauke.
JAPONIŠKA ANIMACIJA: kiekvieną vakarą visi kartu žiūrėsime visame pasaulyje įvertintus ir vaikų pamėgtus japoniškus animacinius filmus.
BENDRAVIMAS BE TELEFONŲ: stovyklos erdvė skirta laikui be mobiliųjų telefonų. Pirmąją stovyklos dieną su jais atsisveikinsime ir kartu pasinersime į bendravimą tarpusavyje, stovyklos veiklas. Tam, kad tėveliai jaustųsi ramūs, kas vakarą prieš žiūrėdami filmą kartu paruošime dienos aptarimą, pasidalinsime įspūdžiais ir su nuotraukomis pasidalinsime su tėveliais Telefonus visą stovyklos laiką turės abi stovyklos mokytojos, tad visuomet bus galima paskambinti joms.
SAVARANKIŠKUMO IR ATSAKINGUMO UGDYMAS: japonams labai svarbu vaikų savarankiškumas. Nuo pat pirmos klasės vaikai mokosi viską daryti savarankiškai: eiti į mokyklą, apsipirkti, pasirūpinti savimi. Šiuo principu gyvensime ir stovyklos metu. Patys tvarkysimės, rūpinsimės aplinka ir vieni kitais, ruošimės veikloms. Kirpsime, klijuosime, kursime.
SKANUS MAISTAS: valgysime bent penkis kartus per dieną, mūsų lauks pusryčiai, priešpiečiai, pietūs, pavakariai ir vakarienė. Maistą ruoš netoliese įsikūręs šeimos restoranėlis, patys gaminsime sušius, skanausime japonišką arbatą ir saldumynais, kepsime įvairius skanėstus ant laužo.
KITOS VEIKLOS: įvairūs japoniški rankdarbiai (origami, kirigami, japoniški kamuoliukai, pynimas ir pan.), pažintis su japonišku dovanų (ir ne tik) vyniojimo menu – furoshiki, pažintis su japoniška arbatos ceremonija.
Pageidaujantiems elektroniniu paštu atsiųsime išsamią stovyklos dienotvarkę