Japonijos agentūra "YUKARI" | Projekto WABI-SABI atidarymas
20406
page,page-id-20406,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.6.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.6.2,vc_responsive

Projekto WABI-SABI atidarymas

Š.m. lapkričio 11 d. vyko Japonijos menų ir kultūros projekto “WABI-SABI tobulumas netobulume” atidarymas, kurio metu sveikinimo kalbą sakė ir Japonijos agentūros “Yukari” vadovė Gabija Kaunelienė.

Apie atidarymo ceremoniją

img_6398

Iš projekto archyvo.

Renginys prasidėjo LVJC direktoriaus – Valdo Jankausko, Japonijos ambasados patarėjo – Masaru Aniya, Azijos menų centro vadovės – Evelinos Vilčinskaitės bei agentūros „Yukari“ vadovės – Gabijos Kaunienės sveikinimo žodžiais.

Po sveikinimo žodžių, buvo skaitomas novatoriškas Pauliaus Mielinio pranešimas „Origami – nuo gervės iki kosminių teleskopų“. Taip pat demonstruojami tradiciniai Japonų drabužiai – kimono ir siekiama origami lankstymo rekordo Lietuvoje!

Daugiau apie atidarymo ceremoniją galite paskaityti čia.

Projekto archyvas

Iš projekto archyvo.

Apie projektą

„WABI–SABI tobulumas netobulume“ – tai projektas, kuris skatina visus Lietuvos moksleivius susipažinti su Japonijos kultūra iš arčiau, kuriant ir atskleidžiant tobulumą netobuluose dalykuose, įvairiomis Japonijos meno raiškos formomis. Projekte gali dalyvauti pavieniai moksleiviai arba vaikų ir jaunimo formaliojo bei neformaliojo ugdymo įstaigų pedagogai su savo ugdytiniais.

Po projekto atidarymo, kiekvieną mėnesį (gruodį, sausį, vasarį) vyks mokymų ciklas, skirtas pedagogams, kurie bus geriau supažindinami su Japonijos kultūra bei meno rūšimis. Vyks praktiniai užsiėmimai – dirbtuvės (preliminariai planuojama po du užsiėmimus per mėnesį).

O 2017 m. kovo mėnesį vyks projekto kūrybinių darbų paroda ir uždarymo renginys. Renginio metu bus apdovanojami dalyviai bei laureatai. Taip pat vyks dirbtuvės: fotosesija su japoniškais kimono, origami, filmų apie Japoniją peržiūros, arbatos gėrimo ceremonijos demonstracija.

Daugiau apie projektą “WABI-SABI tobulumas netobulume” galite sužinoti oficialiame projekto tinklalpyje.