Japonijos agentūra "YUKARI" | Dano festivalis
17766
page,page-id-17766,page-template-default,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.6.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.6.2,vc_responsive

Dano festivalis

Dano festivalis, dar vadinamas Surit nal (liet. Linksma diena arba Dievo diena), yra švenčiamas mėnulio kalendoriaus gegužės 5 d. Šis festivalis kasmet sulaukia didelio populiarumo. Jis taip pat yra įtrauktas į UNESCO nematerialų kultūros paveldą.

Dano festivalio metu merginos ir moterys plauna plaukus vilkdalgių nuoviru, o vyrai vaikšto apsirišę aplink liemenį vilkdalgių šaknis, kad atbaidytų piktąsias dvasias. Šventės pagrindinis patiekalas yra iš ryžių miltų ir įvairių žolelių padaryti saldumynai. Festivalio metu žaidžiami liaudies žaidimai, atliekami šamanistiniai ritualai. Naktinis turgus ir įspūdingi fejerverkai – neatsiejama Dano festivalio dalis.

Didžiausias Dano festivalis vyksta Gangneung miestelyje, kuris kiekvienais metais paruošia įspūdingą festivalio programą su įvairiais šamanistiniais ritualais, eisenomis į kalnus, organizuoja didžiulį turgų po atviru dangumi ir įspūdingą fejerverkų šou.

Dano festivalis [www.smaeil.com]