Japonijos agentūra "YUKARI" | Apie žydinčias slyvas ir mokslų dievą
17186
page,page-id-17186,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.6.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.6.2,vc_responsive

Apie žydinčias slyvas ir mokslų dievą

t7216003-i

Japonijos šinto religijoje studijų, mokslų dievas yra vadinamas Tenjin (lt. Tendžin) – pažodžiui išvertus iš japonų kalbos – dangaus dievybė. Iš tiesų, šis dievas tai sudievintas Japonijos mokslininkas, poetas bei politikas Sugawara no Michizane (lt. Sugavara no Mičidzane), gyvenęs IX a.

Šio visuomenės veikėjo sudievinimo istorija labai įdomi – jis aktyviai dalyvavo visuomenės gyvenime bei valstybės valdyme, kol su juo susidorojo Fujiwara (lt. Fudživara) giminė. Jis buvo ištremtas į Kyushu (lt. Kiūšiū) salą, kur 903 m. ir mirė. Iš karto po jo mirties sostinėje Kyoto (lt. Kioto) įvyko baisi liūtis, lydima galingų žaibų, kurių sukeltuose gaisruose žuvo daug Fujiwara giminės atstovų.

Po šio įvykio imperatoriškieji rūmai nusprendė, kad ši stichija tai Michizane kerštas ir tam, kad jo siela nurimtų, buvo įsakyta jį garbinti Tenjin – dangaus dievo, atsakingo už stichines gamtos nelaimes, vardu. Tačiau Edo laikotarpiu (nuo 1603 m.) Japonijos šviesuomenė prisiminė jo nuveiktus darbus ir paskelbė jį mokslo dievu. Iki šiol dauguma japonų nuoširdžiai tiki, kad maldos šiam dievui padeda geriau išlaikyti egzaminus, taigi jam skirtose šventyklose ypač prieš stojamuosius egzaminus gausu moksleivių, studentų ir jų tėvų. Beje, japonai nepamiršta čia užsukti ir po egzaminų, padėkoti už juos egzaminuose lydėjusią sėkmę.

Tobiume02
large-19
AJ201501160027M

Michizane labai mėgo žydinčias slyvas, todėl visos Tenjin šventyklos yra apsodintos šiais vaismedžiais. Jie žydi sodriai arba šviesiai rožiniais žiedais ir pranašauja tuoj tuoj ateisiant pavasarį. Galbūt tai tik sutapimas, tačiau slyvų žydėjimas sutampa ir su stojamųjų egzaminų rezultatų paskelbimu. Būtent šiuo metu dauguma Tenjin maldyklų rengia įvairius festivalius.

Būtent todėl, linkėdami Jums didžiausios sėkmės moksluose, kalbų kursų aprašymų apipavidalinimui pasirinkome žydinčių slyvų nuotrauką!

KVIEČIAME REGISTRUOTIS Į VASAROS DIENOS STOVYKLĄ “TOTORO”!